Sporządź idealny „zakres prac”

Dokładny zakres prac lub plan projektu — szczegółowa lista etapów zlecenia — pomoże Ci zaplanować prace z wyprzedzeniem, zadbać o zadowolenie klienta, a także uniknąć dodatkowej pracy, za którą klient Ci nie zapłaci.

“Dokładny zakres prac pomaga planować z wyprzedzeniem i zapewnić satysfakcję klienta”

Zrób dokładne pomiary

Po pierwsze musisz oczywiście dokładnie zmierzyć powierzchnię do odmalowania, z wyłączeniem okien, drzwi i instalacji. Dopiero na tej podstawie możesz uzgodnić z klientem, ile farby będzie trzeba kupić i jaki będzie zakres prac malarskich.

Przygotuj pomieszczenia

Ten aspekt jest często pomijany przez klientów, dlatego musisz pamiętać o uwzględnieniu go w wycenie, by projekt przebiegł bez zakłóceń. Pomieszczenia mogą zawierać meble, które należy wynieść lub zabezpieczyć. Wycena pomoże Ci uwzględnić wszystkie dodatkowe koszty.

Oceń powierzchnie

Sprawdź aktualny stan wszystkich powierzchni — ściany, drewno i metal — które mają zostać pomalowane i zastanów się, ile czasu oraz jakie materiały będą potrzebne do ich przygotowania. To może obejmować czasochłonne prace, takie jak zrywanie tapet, szlifowanie stolarki i szpachlowanie ubytków w ścianach.

Uzgodnij rodzaj wykończenia

Po uzgodnieniu powierzchni objętych zleceniem trzeba określić rodzaj wykończenia. Przedstaw klientowi swoją ekspertyzę i poleć rodzaj farby, liczbę warstw oraz ewentualne podkłady, które mogą być potrzebne.

Wybierz farbę

Na koniec zrób listę wszystkich farb, które będą używane, wraz z ich kodami kolorów — oraz które powierzchnie zostaną nimi pomalowane. Dopiero na tej podstawie możesz przedstawić dokładną wycenę.

 

Wzory dokumentów znajdziesz w dziale Pliki do pobrania