Tworzenie listy kontrolnej projektu w 7 krokach

Pełna lista kontrolna projektu.

“Po uzgodnieniu zakresu prac sprawdź swoje zapasy”

Sporządzenie prostej listy kontrolnej projektu pozwala zapewnić, że wszystko jest na miejscu przed przystąpieniem do pracy. Sprawdź następujące elementy.

1. Kolory

Czy klient ostatecznie wybrał kolory? Zawsze dobrze jest doradzić, ale ostateczny wybór zawsze należy do klienta. Sporządzenie listy kodów i nazw kolorów będzie wyglądało profesjonalnie w oczach klienta i chętniej obdarzy Cię on zaufaniem.

2. Zakres prac

Czy zakres prac obejmuje wszystkie szczegóły projektu, w tym przygotowania, kody kolorów, ewentualną liczbę warstw, problemy do rozwiązania, specjalne żądania oraz powierzchnie do pomalowania? Dobrze jest nie zaczynać pracy bez takiego spisu, który pozwala pokazać klientowi, że ma on do czynienia z profesjonalną firmą.

3. Produkty

Po sporządzeniu zakresu prac i przed sztywnym ustaleniem terminów realizacji i planu projektu sprawdź zapasy — czy masz wszystko, co będzie Ci potrzebne? Czy projekt obejmuje specjalne wykończenia, których zdobycie może wymagać więcej czasu? Czy zostały uwzględnione podkłady i potrzebne narzędzia?

4. Narzędzia

Czy będzie Ci potrzebny specjalny sprzęt, np. przedłużane drabiny lub przemysłowa szlifierka? Czy Twoje zwykłe narzędzia nie są nadmiernie zużyte?

5. Ekipa

Czy praca będzie wymagała pomocnika, np. przy gipsowaniu? Upewnij się, że pracownicy są do Twojej dyspozycji i ustal z nimi stawki przed sporządzeniem wyceny, harmonogramu i planu projektu.

6. Umowa

Szczegółowa umowa z klientem powinna obejmować zakres prac wraz z warunkami płatności, szczegóły Twoich gwarancji i ubezpieczenia, wszelkie zobowiązania klienta w związku z zapewnieniem Ci dostępu do odpowiednich pomieszczeń oraz wszelkie inne warunki, które zdecydujesz się uwzględnić. Nie rozpoczynaj pracy bez podpisanej umowy z klientem.

7. Pieniądze

Upewnij się, że klient zapłacił uzgodnioną zaliczkę.