Dbaj o zadowolenie klienta podczas każdego zlecenia

Zadowoleni klienci pomogą Ci się rozwijać i zdobywać nowe zlecenia.
Oto klika porad, jak dbać o zadowolenie klienta podczas realizacji zlecenia.

“Jeżeli musisz zrobić sobie dzień wolny, powiadom o tym klienta z wyprzedzeniem”

Klienci często nie zdają sobie sprawy, jaki bałagan powstaje przy remoncie, ale wystarczy otwarcie im o tym powiedzieć, aby się nie denerwowali.

Informuj

Rozmowa daje klientowi poczucie kontroli, a w razie ewentualnych problemów możesz liczyć na jego większą wyrozumiałość. Jeśli spotykasz się z klientem pod koniec dnia, pokaż mu efekty pracy i opowiedz, co planujesz zrobić dalej. Jeśli klient nie odwiedza remontowanej lokalizacji, wysyłaj mu zdjęcia w wiadomościach e-mail lub w SMSach. A jeśli planujesz przerwać prace na jeden dzień, poinformuj o tym klienta z wyprzedzeniem.

Twoi pracownicy powinni być uprzejmi i troskliwi

Pracownicy są wizytówką Twojej firmy, więc zatrudniaj tylko z zaufane osoby. Jak rozmawiają z klientem? Czy przy pracy klną i krzyczą? Wszystko, co może sprawiać, że klient będzie czuł się skrępowany w własnym domu, źle odbija się na wizerunku Twojej firmy i relacjach z klientami.

 

Czystość w miejscu pracy ma zasadniczy wpływ na poziom zadowolenia klienta i ogólne relacje z nim

Uważaj w trakcie pracy

Jeśli zdarzy się wypadek, nawet niewielki, najlepiej jest nie ukrywać tego przed klientem. Wszędzie używaj pokrowców ochronnych: również w miejscach przechodnich, które nie są odmalowywane, takich jak przedpokoje i wejścia. Najmniejszy ślad buta czy farby odkryty przez klienta może zostawić wrażenie niedbalstwa.

Bądź niewidoczny

Jeśli klient przebywa podczas remontu w domu, postaraj się, by prace były dla niego jak najmniej uciążliwe. Jeśli po każdym dniu uprzątniesz i zabierzesz jak najwięcej narzędzi, klient doceni ten dodatkowy wysiłek. Jeśli chcesz zostawić część materiałów na noc, ułóż je w kącie i przykryj, by nie przeszkadzały klientowi.