Czym są antyrefleksyjne farby lateksowe i jakie mają właściwości?

Przeczytaj, jaki efekt mogą zapewnić farby z antyrefleksem oraz dlaczego warto wybierać je do wnętrz.

“Antyrefleksyjne powłoki ograniczają ryzyko poprawek – dzięki nim pomieszczenie prezentuje się perfekcyjnie”

Zalety farb antyrefleksyjnych doceniają zarówno osoby samodzielnie przeprowadzające remont, jak i profesjonaliści. Antyrefleksyjne powłoki ograniczają ryzyko poprawek – dzięki nim pomieszczenie prezentuje się perfekcyjnie. Przeczytaj, jaki efekt mogą zapewnić farby z antyrefleksem oraz dlaczego warto wybierać je do wnętrz.

Farba lateksowa antyrefleksyjna – co to jest i co daje?

Farby lateksowe są dostępne w różnych stopniach połysku, jak głęboki mat, mat, satyna czy połysk. Różni je poziom odbicia wiązek świata. Określenie „farba antyrefleksyjna” tyczy się produktów o głęboko matowej powłoce, które charakteryzują się niskim poziomem odbicia światła.

Jako doświadczony wykonawca doskonale wiesz, jaki efekt można osiągnąć dzięki antyrefleksyjnej farbie. Co daje antyrefleks? Matowa powłoka pochłania wiązki światła, zamiast je odbijać, jak ma to miejsce w przypadku farb satynowych. Dzięki farbie z antyrefleksem powierzchnia wydaje się równiejsza, niż jest w rzeczywistości. Ewentualne niedoskonałości stają się w zasadzie niewidoczne.

Zastosowanie farby antyrefleksyjnej lateksowej

Odpowiedzieliśmy na pytanie, co to jest antyrefleks. Kolejną istotną kwestią związaną z farbami antyrefleksyjnymi jest ich zastosowanie. Głęboko matowe powłoki to świetne rozwiązanie, jeżeli tylko pracujesz na wymagającym podłożu. Mat „ukryje” wszelkie niedoskonałości podłoża. Poza tym farby antyrefleksyjne sprawdzą się w doskonale doświetlonym pomieszczeniu, zarówno przez światło naturalne, jak i sztuczne, które mogłoby uwypuklić wszelkie mankamenty. Farba biała antyrefleksyjna to ponadto najlepszy sposób na idealnie pomalowany sufit. Dzięki niej unikniesz smug czy widocznych śladów wałka.

Farba antyrefleks – jaką wybrać?

Pamiętaj, aby rodzaj farby wybierać przede wszystkim z myślą o specyfice wnętrza i panujących w nim warunkach. Np. w pomieszczeniu narażonym na powstawanie zabrudzeń sprawdzi się farba plamoodporna. Klientom na pewno warto zarekomendować farbę Dulux Professional Rezisto 1. Tworzy powłoki niezwykle odporne na tłuste plamy, a do tego na szorowanie i mycie, także z dodatkiem detergentów. Dzięki temu ściany można czyścić w zasadzie bez obaw o uszkodzenie warstwy farby – oczywiście przestrzegając przy tym wytycznych zawartych w karcie technicznej produktu. To ponadto farba antyrefleksyjna, głęboko matowa (ma zaledwie 1 stopień w skali połysku przy kącie 85°). Dzięki temu doskonale nadaje się m.in. do malowania sufitu.

Choć farby antyrefleksyjne mają ogromny potencjał, z pewnością wiesz, jak wiele zależy od prawidłowego wyboru narzędzi, techniki malowania oraz warunków, w jakich przeprowadzasz prace. Jeżeli zadbasz o te wszystkie elementy, uzyskasz pożądany rezultat – perfekcyjne wymalowanie bez smug czy nierówności.